Hakkımızda

Bi Hayal Ada Evi Otel

Bozulmamış doğal yapısı ile denizin, güneşin ve huzurun adresi Bozcaada’da (Tenedos) bulunan evimiz; yaklaşık olarak 111  yıllık olup,  Osmanlı-Türk mimarisinde inşa edilmiştir. 2017 yılında özgün tarihi dokusuna sadık kalınarak kapsamlı bir şekilde restore edilmiştir.

İşletmemiz lokasyon olarak adanın merkezinde olup; Rum Mahallesi(Cumhuriyet Mahallesi) olarak tabir edilen bölgededir. Kiliseye, Bozcaada kalesine, Salhane’ye, Yel Değirmenleri’ne, merkezde bulunan birçok tarihi mekâna, eşsiz lezzetleri ile ünlü olan Bozcaada restoranları ve sanat atölyelerine komşu konumundadır.

Binamız bulunduğu konum ve tarihi geçmişi itibari ile Kültür Bakanlığı tarafından da kabul görmesiyle bölgedeki Türk mimarisine örnek teşkil eden müstesna yapılardandır.

Odalarımız samimi ve sıcak bir ev konforunda konumlandırılmıştır. Misafirlerimizin her türlü konforu ve rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Otelimiz toplam dört odadan oluşmakta olup; 3 tanesini siz değerli misafirlerimize kiralamaktayız. Odalarımızın 2 tanesi 2 şer kişilik bir odamız 3 kişiliktir.

Siz değerli misafirlerimizi şehir yaşantısının kargaşasından bir nebze uzaklaştırıp rahat ve huzurlu bir tatil hizmeti için Bİ HAYAL ADA EVİ OTEL hizmetinizdedir.

Ünlü Yunan tarihçi Herodot’un Bozcaada’ya dair şu sözleri söylediğine inanılır: “Tanrı, Bozcaada’yı insanlar uzun ömürlü olsun diye yaratmış.”

1
Cumbalı Ada Evi Otel
Cumhuriyet, Atatürk Cd. No:33, 17680
Bozcaada/Çanakkale

Telefon: +90 533 143 79 17
E-Mail: info@cumbalıadaevi.com
Website: www.cumbaliadaevi.com